25.10.2021
Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech. V 8. týdnu odjeli domů kluci a největší dračice Dreamy. V sobotu o týden později jsem se rozloučila s Deluxe. Poslední fenka Delicaty byla ve svém domově od samého narození.
Vítej oficiálně doma, Deli! :-)


9.10.2021
Utíká to velmi rychle, dnes slavíme 7. týden. Štěňátka jsou naočkovaná, čipovaná, zkontrolovaná a výlet na veterinu se jim líbil. Je to banda komediantů, která když to rozparádí, je jim i zahrada malá. Čeká nás posledních společných pár dní a nudit se rozhodně nebudeme, ještě máme v plánu 2 výlety a mnoho návštěv :-) 

Do fotogalerie na rajčeti byly opět přidány nové fotky jednolivých štěňátek.  FOTOGALERIE ZDE


2.10.2021

Déčka slaví 6. týden. Už to nejsou žádná mimina, ale sebevědomá banda rošťáků, která to umí pěkně roztočit. Slavnostní oběd v podobě čerstvých kuřecích krků si nechali líbit a plná břicha je na chvíli hodila do klidu :D Jsou potřetí odčerveni a příští týden je čeká očkování.


25.9.2021

"D" MotH mají 5 týdnů. Mia se intenzivně vrhla na výchovu a stanovuje štěňatům hranice. Ve smečce výborně komunikují a rozlišují, u koho se zrovna nacházejí. K domácímu bydlení už přibyl větší výběh, projely se poprvé autem a mají za sebou velký socializační den v rámci srazu MotH. 


18.9.2021
Další týden za námi - dnes 4 týdny :-) Zkoumáme obývák, nosíme a zápasíme s hračkami a samozřejmě se sourozenci. Ani venku už se neztratíme a suverénně zkoumáme zahradu a zbytek smečky. Dostali jsme první nášup v misce a jsme podruhé odčerveni.  


11.9.2021
Dnes nám jsou 3 týdny. Koukáme na svět, začínáme ho zkoumat a jak zaslechneme v bedničce cizí zvuky, raději si ji hlídáme vrčením a "štěkotem" :D  Taky už spolu umíme pěkně řádit a statečně bojujeme s plyšovými nástrahami.


4.9.2021
"D"éčkům jsou dva týdny. Pomalu se jim začínají otevírat oči a jejich nekoordinované pohyby už trochu připomínají chůzi. Ozývávají se první náznaky vrčení a štěkotu a ochutnávají své sourozence.


28.8.2021
Naše štěňátka jsou týden na světě a mají se pohádkově. Celé dny jen baští, tulí se k Mie a chrní :D Dnes proběhlo vážení a výlet na pohovku v rámci focení. Každé štěně má již svou fotogalerii, do které budou postupně přidávány další fotky.


                    26.8.2021

Naší radost z narození štěňátek vystřídal velký smutek z nečekané a rychlé ztráty naší Griunky, matky našich 9 týdenních štěňátek. Byl jí diagnostikován akutní zánět slinivky a i přes veškerou snahu doktorů se nepodařil její stav stabilizovat. Velmi nás to zasáhlo :-(   


24.8.2021
Děkujeme všem, kteří projevili zájem o štěňátko z vhu "D". Všechna štěňátka jsou v této chvíli volná, jelikož rezervaci provádím až na základě osobní schůzky. V následujících dnech se budu snažit projít všechny emaily a vybrat první zájemce, s kterými bychom se rádi setkali osobně. Prosíme tedy o strpení.
Štěňátka velmi dobře prospívají, jsou každým dnem aktivnější a Mia se o ně poctivě stará.


21.8.2021
Dnes jsme přivítali na svět borderáčky a borderačky vrhu "D" Matter of the Heart. O jedno velké štěňátko jsme bohužel přišli, Miunka ho porodila již mrtvé. Ostatní štěňátka přišly na svět císařským řezem a všechny se měly od počátku čile k světu. Nejmenší fenka svou nižší váhu dohání největší aktivitou a houževnatostí u zdroje mléka :-)


10.8.2021
"A" MotH AUO dnes slaví poslední společný 7. týden. Jsou to socializovaná, sebevědomá, hravá a kontaktní štěňátka a pomalu se připravují na odchod do svých nových domovů. Poslední společné focení proběhlo jako již tradičně v ateiléru (Fotografování psů Aneta-foto). Malá ochutnávka zde, v galerii budou fotografie doplněny po jejich kompletním zpracování.


5.8.2021
Své ratolesti si přijel zkontrolovat hrdý otec Noxík.


3.8.2021
Čas nám příliš rychle utíká. Štěňátkům je 6 týdnů. Mají za sebou první očkování, které zvládly s přehledem a na veterinárním stolku vesele vrtěly ocásky na paní dorktorku. Zároveň dostaly čipy a byly jim vystaveny europasy. Ani doma není žádná nuda, s návštěvami se dveře netrhnou a socializace běží v plném proudu. Nové fotografie a aktuální váhy doplněny. 


27.7.2021
Našim ausíčkům "A" Matter of the Heart je 5 týdnů. Mají rozdělena jména a postupně se rýsují povahy. Přes den tráví čas ve venkovním výběhu, na zahradě se smečkou a obklopeni návštěvami. Zbytek času jsou s námi doma a socializují se s televizí, vysavačem nebo pračkou. Váhy a fotografie doplněny.


24.7.2021
Vyrazila jsem podpořit a pomazlit své odchovy na Klubovou výstavu BCCCZ, která se konala v Litoměřicích.
Kofinku čekala výstavní premiéra a tak se za mnou  v týdnu zastavili na trénink a rady jak na to.
Ve výstavním kruhu se krásně předvedla a nenechala se prostředím rozhodit. S absencí chlupů po línání vybojovala krásné 3. místo s moc hezkých posudkem. Paulovi se tentokrát v kruhu trochu zamotaly nohy a v pohybu se naplno předvedl. Ve velké konkurenci získal známku výborná bez umístění. Vynahradil nám to řádným vymazlením :-)

Coralina-Coffee MotH - V3 / 28, třída mladých, rozhodčí Milan Krinke
Belmondo MotH - V-, třída otevřená, rozhodčí Monika Švarcová


23.7.2021
Štěňátkovský boom bude v naší chovatelské stanici pokračovat.
Miunce byla potvrzena březost :-) Jedná se o opakované spojení vrhu B a poslední štěňátka po Mie.


20.7.2021
Áčka AUO dnes slaví první měsíc! V bedně už je pořádně veselo, probíhají sourozenecké souboje, prozkoumává se napojený výběh a nové hračky. Během dne poznávají zahradu a zbytek smečky. Jsou podruhé odčerveni, zváženi a fotografie mají doplněny ;-)


20.7.2021

Webové stránky dostaly nový kabátek. Jsou přehlednější a především konečně plně kompatibilní s mobilní verzí. 


13.7.2021
Štěndům jsou 3 týdny, reagují na zvuky v bedně a blízkém okolí, zkoumají a ochutnávají vše, co jim přijde do cesty. Nejvyšší čas se podívat na zahradu! A rovnou tam proběhlo dnešní focení ;-) Všichni se velmi rychle rozkoukali a pohybovali se po trávě velmi suvereně.


10. 7. 2021
Minulou sobotu pořádal náš team Tsunami flyballový turnaj pro začátečníky a veterány. Náš Fík si na tomto turnaji vyběhal společně s dalšími dvěma nováčky Tsunami 1. místo ve 2.divizi :-) Ač to byl jeho teprve druhý start na turnaji, předvedl se jako profík a nastartoval letošní sezonu s nej.časem 3,92.


6. 7. 2021
"A" Matter of the Heart (AUO) - další týden za námi. Štěňata se začínají pokoušet o chůzi, poznávají své sourozence a všichni mají otevřené oči. Proběhlo první odčervení. Doplněny aktuální fotografie a váhy.


29. 6. 2021
Dnes štěňátka oslavila první týden na světě. Celé dny jen baští a spí,... jak my jim závidíme Gria je skvělá máma, pečlivě se stará o hygienu a o mléko zatím nemá nouzi, což se projevilo nejen na váze štěňátek, ale především na stále vyvalených pupcích . Aktuální fotografie a váhy doplněny.


28. 6. 2021
Gratuluji odchovům k úspěšně složeným zkouškám:
Belmondo MotH - BH-VT
Árie MotH - NW-D1


22. 6. 2021
"A" Matter of the Heart (AUO) je na světě!!
V dnešním bouřkovém ránu přivedla Gria na svět rychlostí blesku 5 zdravých, čílých štěňátek (2 feny a 3 psy). Porod proběhl naprosto hladce, Gria byla vzorná a tvářila se, jako by rodila denně :D Všechna štěňátka se narodila živá a k přisátí nepotřebovala žádnou asistenci.
Štěňátka se narodila v pořadí: fena 1 - pes 1 - pes 2 - fena 2 - pes 3.
Informace o jednotlivých štěňátkách v menu - ŠTĚŇATA/Odchovy.


23. 5. 2021
I letos bude v naší chovatelské stanici veselo, s radostí můžeme oznámit potvrzenou březost u Grii. Informace o tomto očekávaném vrhu AUO v menu Štěňátka/Odchovy.


6. 5. 2021
Nejmladší vrh "C" Matter of the Heart slaví svůj první rok života! Všechno nejlepší! Děkuji majitelům za vzornou péči a pravidelnou komunikaci. Aktuální fotografie jsou doplněny do jejich fotoalb - viz. menu - štěňata/odchovy - vrh C


24. 4. 2021
Náš Fík už je velký kluk, dnes úspěšně prošel bonitací a stal se CHOVNÝM psem.
Autor fotografií: Veronika Tvrdá, odkaz na výsledky celé bonitace ZDE


1. 4. 2021
Tak se obávám, že letos se mi tu web akcemi hemžit asi nebude :-( Stále v omezeném režimu se toho ani u nás moc neděje. Tak alespoň výletíme, trénujeme a těšíme se z prvních slunečních paprsků. A samozřejmě čekáme, až se nám holky rozhárají. Letos si opravdu dávají na čas.


21. 2. 2021
Náš Fík dnes slaví své druhé narozeniny! Už je to pan dospělák stále s duší štěňátka Velký mazel doma, střela venku a snaživka v tréninku. Věnujeme se především flyballu a pasení. Snad letošní flyballová sezona vyjde dle plánu a Fík se tak poprvé přidá do závodního teamu Tsunami. Všechno nejlepší Fíííí a všem sourozencům "F" Fast and Foolish Více fotek v galerii v menu "Naši psi".


31. 1. 2021
Dnes slaví své druhé narozeniny vrh "B" MotH! Všechno nejlepší Beezee, Belmondo, Bello, Briano :-*
Děkuji majitelům za perfektní, láskyplnou péči, díky které si všichni z vrhu žijí jako v bavlnce a nic jim neschází.


30. 1. 2021
Puberťákům z vrhu "C" MotH táhne na 9 měsíc a pro výcvik a výchovu je dnešní doba velmi nešťasná a složitá. Kynologické organizace jsou zavřené, hromadné procházky nepřichází v úvahu a při hledání vhodných podmínek pro socializaci se hodně zapotíte. Tímto bych chtěla poděkovat majitelům, že se na mě s důvěrou obracíte a můžeme společně vaše problémy a nejasnosti řešit včas a správně. Děkuji za vaše zpětné vazby a posuny. S většinou z vás jsem se několikrát setkala a z pokroků mám opravdu velkou radost. Jste skvělí, držte se! Pár aktuálních fotek na FB stránce.