VÝCHOVA A VÝCVIK PSŮ

V současné době jsem velmi pracovně vytížena, nabízím tedy po domluvě individuální kurzy pouze o víkendech. Skupinové kurzy budou probíhat od srpna/září v Kolíně. V případě zájmu mě prosím kontaktuje telefonicky či e-mailem, viz. kontakty.

AKTUÁLNĚ: INDIVIDUÁLNÍ KURZY

- socializační procházky, výcvik základní poslučnosti, výchova štěněte, náprava nežádoucího chování, příprava na zkoušky, aj.,..

Současný dlouhodobý nouzový stav se bohužel nepříznivě promíná i do výchovy čtyřnohých parťáků. Mnoho lidí, kteří od loňského roku zůstávají doma na HO nebo v horším případě bez práce si pořizují domů štěňátka nebo zachraňují psy z útůlků a dočasek.

Těmto psům a štěňatům je však třeba věnovat více, než jen společně strávený čas doma. Stejně jako my lidé, i oni potřebují sociální kontakt a režim. Kynologická a výcviková centra a cvičiště pro psy jsou uzavřena, nekonají se žádné hromadné psí procházky pod odborným vedením, ani jiné sportovní psí akce, závody, semináře,... lidé jsou odkázáni pouze sami na sebe a na "moudré" rady internetu, které často nadělají víc škody, než užitku. Výsledkem jsou nezvladatelní psi v parcích a na ulicích, přiškrcení a přidušení psi na obojcích, roste agresivita, bázlivost, stres,... nouzový stav se stále prodlužuje, zoufalství majitelů stoupá a z malých nešvarů se stávají velké problémy, které je potřeba okamžitě řešit.

Příhlédnu-li přímo k borderkám - je mi nejvíce úzko. Vysoká inteligence tohoto plemene je pro mnoho majitelů přínosem, ale pro laika zároveň velkým prokletím. Pokud začátek výchovy zanedbáte nebo jí povedete delší dobu špatným směrem, velmi brzy se budete potýkat se závažnými problémy, které se budou velmi těžko odbourávat a nebo se to už ani nepodaří. U borderky platí o to více, řešit jakýkoliv začínající problém IHNED a SPRÁVNĚ. Jelikož je to vytrvalé pracovní plemeno, potřebuje zaměstnat nejen fyzicky, ale především psychicky. V dnešní době potkávám borderku na každém rohu a výsledkem jsou agresivní či štípavé borderky na táhnoucích vodítkách, které startují po každém autě a kole, co projede. Ti odvážnější majitelé, co je pustí na volno pak zběsile křičí přes celý park a nahánějí ingnorující borderku, která se zajímá jen o to, kde si najde nějakou zábavu, protože středem vesmíru rozhodně majitel není. Je to opravdu velmi smutný pohled.

I přes nouzový stav mohou probíhat INDIVIDUÁLNÍ LEKCE. Nebuďte v tom sami, vyhledejte si dobrého trenéra a domluvte si s ním trénink, který bude přizpůsoben přímo Vám a potřebám Vašeho psího parťáka. Několik individuálních lekcí s trenérem Vám může být větším přínosem, než měsíční skupinový kurz.


PÁR SLOV O MNĚ:

- výcviku psů se věnuji 13 let
- se svými psy jsem složila přes 30 zkoušek zejména ze sportovní kynologie a dogdancingu, další zkoušky patří oblasti canisterapie a pasení
- 3. rokem působím jako trenérka asistenčních psů v akreditované neziskové organizaci Helppes, všichni moji Helppsí svěřenci úspěšně složily zkoušky asistenčního psa pro osoby s různým typem postižení a pomáhají svým klientům
- se svými psy se věnuji několika psím sportům, ale především jsou to rodinní parťáci, na které se mohu spolehnout a dokáží fungovat v jakémkoliv prostředí a za každé situace
- cílem mých lekcí je nejen ukázat cestu k vyřešení aktuálního problému, ale zároveň Vám pomoci lépe pochopit myšlení Vašeho psa a zlepšit Vaší vzájemnou komunikaci


CANISTERAPIE

V současné době nabízím canisterapii pouze jednorázově či nepravidelně. Pravidelné návštěvy nejsem schopna momentálně časově obsáhnout.

Se svými psy: Ceero od Dupíků a Erzebeth Easy Bohemia Alké se pravidelně věnuji canisterapii v centru pro seniory Clementas, kam docházíme již druhým rokem. Patříme mezi certifikované aktivní týmy v organizaci Helppes, ve které zároveň působím zároveň jako zaměstnanec na pozici trenérka asistenčních psů a pracovnice v sociálních službách. Jsem tedy schopna nabídnout canisterapii na profesionální úrovni.

Canisterapie = léčba psí láskou je pozitivní psychorehabilitační a fyziorehabilitační metoda poskytovaná skrze speciálně vycvičeného psa.
Nejčastěji se využívá v domovech pro seniory, v ústavech pro mentálně a fyzicky postižené, dětských domovech,..
Přítomnost psa a jeho věrný, láskyplný a oddaný pohled vyvolává u klientů příjemné pocity, lepší náladu, navazuje myšlení a komunikaci. Zároveň probíhá fyzická aktivace (chůze, pohyb paží či rukou, prsty), díky které si mohou psa pomazlit a pohladit. Velmi zásadní a úspěšnou metodou je polohování, která se používá u klientů, kteří se sami nemohou hýbat. Pes je naveden k různým místům těla klienta, které jsou třeba prohřát, uvolnit či aktivovat. Teplo psa příznivě působí na dané místo i na pocity klienta. Pravidelný dech canisterapeuta zároveň dokáže zklidnit i dech klienta.