29.10.2023 zkoušky Nosework

Delíšek (Delicaty Matter of the Heart) si dnes vyčmuchala dvě noseworkové zkoušky NW-NZ a NW-DZ. Především v řadách při nás stálo štěstí, neboť příprava byla velmi mizivá, téměř žádná :-D  Ale Delí je prostě držák a na její dnešní výkon jsem velmi hrdá :-)


5.8.2023 zkoušky Nosework

Caramella MotH a Delicaty MotH se v sobotu potkaly na zkouškách noseworku. S Deli jsme měly jet původně jen na kukačku. Omrknout, jak takové zkoušky vypadají a podpořit ségru. Na poslední chvíli se ale uvolnilo místo a vše bylo jinak :-D 
Deli
úspěšně zvládla svou první zkoušku NW-UZ a Ella, již zkušená a ostřílená nosařka, složila třetí jedničkovou zkoušku NW-N1.


1.6.2023 RTG Hradec Králové

Dlouho očekávaný výlet za MVDr. Jaromírem Ekrem splnil veškerá má očekávání!
Delicaty Matter of the Heart

HDA, ED0, OCD Clear, Spondylosa Clear


13.-14.5.2023 Klubová a Speciální výstava BCCCZ Kácov

Sobota - rozhodčí Darren Clarke
Deli (Delicaty MotH) v mezitřídě obdržela pěkný posudek, ale pozlobil ji veselý ocásek, takže bez umístění.
Mia (Amabile MotH) ukázala ve třídě veteránů, že ještě rozhodně nepatří do starého železa a umístila se se známkou Výborná 2 / 14.
Na závěr se účastnila soutěže o nejlepší barevnou fenu, kde si ve velké konkurenci všech věkových kategorií vyběhala vítězství! Její pohyb nestárne a je stále famózní!

Neděle - rozhodčí Heather Turner
Deli (Delicaty MotH) zkrotila svůj ocásek a v mezitřídě si vyběhala 3. místo / 9 se známkou Výborná :-)
Závěrečnou třešničkou bylo úspěšné vyšetření u MVDr. Beránka - DOV prostý.
Mia v neděli přihlášená nebyla.


25. 2. 2023 Seminář péče o psí sportovce
Dnešní den jsme s Deli strávily na pohybovém semináři pro psí sportovce.
Náš flyballový tým Tsunami se poslední roky posunul tím správným směrem a snažíme se našim sportovcům poskytovat veškerou potřebnou péči. A nejen těm, i senioři, rekonvalescenci nebo feny po porodu si zaslouží kvalitní fyzio péči!


21. 2. 2023  
Náš Fíček (Feel Good Fast and Foolish) dnes slaví 4. narozeniny :-) Stále happy, připraven k akci. Ať ti zdravíčko slouží!


31. 1. 2023
Dnes slaví již 4. narozeniny "Béčka" MotH! Všechno nejlepší Belluško, Paule, Beezeenko a Trudy :-*  Posílám podrbání a pozdravy do vašich skvělých domovů.


Leden 2023
Makáme, letos toho máme opět hodně v plánu :-)
Aktuality můžete sledovat na naší FB stránce Matter of the Heart - kennel.Krásné Vánoce a šťastný vstup do roku 2023 přeje Matter of the Heart


19.12.2022 I letos jsem se zapojila do skvělého projektu Ježíškova vnoučata a vyrazila s Fíkem a Ceerem potěšit klienty se zvláštním režimem do domova G-HELP.


20.-21.11.2022 Pracovní seminář Dornovy metody 

Je potřeba se neustále vzdělávat. Na semináři jsem prohlásila, že čím víc se vzdělávám, tím více mám pocit, že nic nevím :-) Ale to je dobře, protože mě to alespoň stále žene vpřed! Seminář byl fantastický, odnesla jsem si z něj nové hmaty, utvrdila se v hmatech, které již praktikuji a zkonzutovala případy, které mi visely v hlavě. Tentokrát mi asistovala Mia. 


17.11.2022 Canisterapeutické zkoušky

Dnes jsem rozšířila svůj canisterapeutický tým o dalšího člena. Fík (Feel Good Fast and Foolish) úspěšně složit zkoušky a čeká ho záslužná práce se žlutou vestičkou v domově seniorů v Mlékovicích a doufám, že brzy přibyde i nějaká školka.


Delinka na stopách :-) Už to začíná nějak vypadat, zapracováváme předměty a nos na to teda rozhodně má! Jen by bylo fajn si občas nezapomenout holiny.... :D


8-9.10.2022 Flyballové závody Budějckej xtreme

Poslední letošní závody se konaly opět v Českých Budějovicích a Fík si tam s Liborem a družstvem RUNami A vyběhal 3. místo ve 2. divizi a navíc si vylepšili časový rekord na 16,34s! Jsou to moji borci :-)


24.9.2022  Sraz Matter of the Heart

Krásný slunečný den v té nejlepší společnosti mých odchovanců a jejich skvělých páníčků.


10.-11.9.2022        Klubová a speciální výstava BCCCZ Kácov

Po dlouhé době jsme se opět rozjeli na výstavu. Deli měla svou výstavní premiéru a bez výstavní přípravy vůbec neudělala ostudu. V sobotu nás trochu pozlobil veselý ocas, ale v neděli v sobě vylovila geny matky a předvedla se k mé naprosté spokojenosti Mia se objevila poprvé v kategorii veterán, po asi tří leté výstavní pauze vkročila do kruhu a okamžitě věděla o co kráčí. Při jejím posouzení se opět pýchou naparovala a v pohybu se vznášela jako obláček Třetí pes, kterého jsem vystavovala byl Collin, který u nás trávil 14 dní prázdnin. Skvěle se mi s ním pracovalo, postoj přirozený, v pohybu ladný a ovladatelný. Byl to velmi náročný a dlouhý víkend, rekordní počet přihlášených BOC, velká konkurence a hojně obsazené třídy. O to více mě těší umístění a krásné posudky od anglických rozhodčí. A hlavně!!.. setkání a příjemně strávený čas s několika odchovanci a jejich páníčky.

Sobota
Delicaty MotH - tř.mladých, VD /14
Amabile MotH - tř.veteránů, V3 /10
Collin MotH - tř.otevřená V2,res.CAC /18

Neděle
Delicaty MotH - VD /12
Collin MotH - V /15


3.-4.9.2022       MČR ve flyballu
Fík se se svým družstvem RUNami A kvalifikoval s dalšími 14 nejlepšími flyballovými týmy na MČR. Do mistrovské divize se po sobotních bězích bohužel nedostali. V druhé divizi ale získali 1. místo a stali se tak 9. nejlepším týmem v ČR! Fík si ve finálnovém běhu střihnul svůj další osobáček 3,81s! Je to náš frajer :-)


Užívám si několik dní se svými odchovy - Cloudy MotH, Collin MotH, Caramella MotH a Árie MotH


15.-17.7.2022 Mistrovství Evropy ve flyballu...
...se pro rok 2022 konal u nás v ČR a to v Blšanech. Naše zastoupení tak nesmělo chybět a dopřáli jsme tento zážitek téměř celému teamu. Na ME bylo přihlášeno 105 teamů z 10 států. Běhalo se v 15 divizích. Fík se se svým družstvem umístil na 4. místě / 6. divizi.  Fíkův nejlepší čas 3,94s.

Více zde: https://www.tsunamiflyball.cz/news/european-flyball-championships-2022/


25.-26.6.2022 Crazy Cup
Čtvrtý český turnaj letošní sezony se konal v Mlázovicích, kde se Fík s družstvem RUNami A umístil na krásném 3. místě / 2. divizi.

Více zde: https://www.tsunamiflyball.cz/news/crazy-cup-2022/


21.6.2022
Deli slaví 10.měsíc a roste z ní krásná slečna :-)


11.-12.6.2022 M.E.D.´s Trophy

Třetí český turnaj se konal v Plzni. Fík s družstvem RUNami A  získali krom zlepšení rekordu také 1. místo / 2. divizi!

Více zde: https://www.tsunamiflyball.cz/news/m-e-d-%c2%b4s-trophy-2022/


Setkání s odchovy na klubové výstavě BCCCZ - Belmondo MotH a Coralina Coffee MotH :-)


4.-5.6.2022 Máchale, spadlo ti to!

Druhý český turnaj letošní sezony se konal o v nedalekých Louňovicích u Prahy.

Fík s družstvem RUNami A vybojovali zlato! 1. místo / 2. divize s nejlepším časem 17,25 s.

Více zde: https://www.tsunamiflyball.cz/news/machale-spadlo-ti-to/

28.-29.5.2022 FCI Flyball Open World Cup 2022

Fík s týmem Crazy Balls I. na světovém poháru v Belgii! (64 týmů z 9 zemí světa). Ve své 7.divizi vybojovali 6. místo.  Fíkovi halová atmosféra a speciální povrch tuff spun perfektně sedl. Běhal bezchybně a svůj osobáček si zkrátil na 3,83s!

Více zde: https://www.tsunamiflyball.cz/news/fci-flyball-open-world-cup-2022/


V úterý jsem se naposledy ponořila do tvého zlatého kožíšku a musela tě nechat jít.... Společně jsme otevřely dveře do světa borderek, chovatelství a celé kynologie. Byla jsi silná tvrdá fena, bezchybná, dokonalá. Část tebe je mi stále nablízku... koluje v tvých dětech a vnoučatech. Děkuji ti za čas, který jsi mi věnovala. Nikdy nezapomenu......

 Erzebeth Easy Bohemia Alké* 26.9.2008 - † 24.5.2022


Naše střípky z víkendu. Deli první plavání, výletění a coffee break na cvičáku :-)


6.5.2022
Fík a jeho první letošní flyballové závody - Eager's Cup Žamberk. Se svých družstvem RUNami A vybojoval ve 4. divizi, 4. místo. Jeho nejlepší čas 3,93 s. :-)
Více zde: https://www.tsunamiflyball.cz/news/eagers-cup-zamberk-2022/

Já bohužel v letošní sezoně nemám s čím běhat. Ceero se po náročné dlouhodobé léčbě z anaplazmozy a užívání kortikoidů již zřejmě na závodní dráhu nevrátí :-( a Mia se letos vrací zatím pouze do tréninkové fáze. Aktivně budu letos působit alespoň jako rozhodčí :-)


21.2.2022
Fík dnes slaví 3. narozeniny! A zároveň Deli je dnes 6 měsíců.

autor: Veronika Tvrdá
autor: Veronika Tvrdá

29.1.2022
Zkoušky ovčáckých psů FCI - Oleško
Fíka jsme dnes konečně vyvezli na zkoušky a mohl si tak úspěšně složit NHAT na výborně.

foto archiv: Veronika Tvrdá
foto archiv: Veronika Tvrdá

8.1.2022
První letošní ovečky s Fíkem a Deli premiéra. Za fotografie moc děkuji Veronice Tvrdé.


Přejeme Vám úspěšný start v roce 2022!


Silvestr s karavanem :-) Daleko od petard, v klídku, pohodě a v přírodě.


25.10.2021
Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech. V 8. týdnu odjeli domů kluci a největší dračice Dreamy. V sobotu o týden později jsem se rozloučila s Deluxe. Poslední fenka Delicaty byla ve svém domově od samého narození.
Vítej oficiálně doma, Deli! :-)